logo

Ağız Dolusu Para

Eser Hakkında

DAVA KONUSU "AĞIZ DOLU PARA KARİKATÜRÜ..."

Sevgili arkadaşlar;
Hepimiz bir karikatür ailesiyiz... Karikatüristin çizdiği bir karikatürden yargılanması, en çok da bizi yetiştiren rahmetli olmuş üstadların ruhlarını incitmiştir. Biz, onlardan ne pahasına olursa olsun, ahlaklı olmayı, objektif olmayı ve gerçekçi olmayı öğrendik.
Bir karikatürist asla güçlüden, yönetenden ve işverenden yana olamaz.

KARİKATÜRİST HALKIN TA KENDİSİDiR...

SAVUNMA
Sayın mahkeme heyeti;
Dava konusu olan “Biz bize yeteriz” başlıklı karikatür, Sn. Cumhurbaşkanı'na hakaret değil, tam tersine Cumhurbakanı’nın bir beyanına göre çizilmiştir. “Biz bize yeteriz Türkiyem” pandemi döneminde ekonomik
slogan olmuştur…

Ülke yönetiminde, her konuda tek söz sahibi olan Sn. Cumhurbaşkanı, Ekonomi ve para politikaları konusunda da tek yetkilidir.

Sonuç olarak tüm ülke, Sn. Cumhurbaşkanı’nın "AĞZININ İÇİNE BAKMAKTADIR.."
Saygılarımla...

Öznur KALENDER

Sonuç: Beraatine karar verilmiştir.


Karikatür Satın Alabilirsiniz!

Sitemizde yer alan herhangi bir karikatürü satın almak isterseniz lütfen iletişim bölümünden eser kodunu da belirterek mesaj yazın. Adınıza imzalı olarak A4 veya A3 ölçüsünde fotoğraf baskısı poster olarak alabileceğiniz gibi, t-shirt, minder, askılı bez çanta, puzzle, kupa, duvar saati üzerine basılmış şekliyle de alabilirsiniz. (Poster harici ürünler imzasızdır.)

Karikatür Satın Alarak hem kendinize veya sevdiklerinize güzel bir hediye hem de bağımsız karikatür sanatına destek verebilirsiniz.

Yorumlarınız & Sohbet

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı
Aynı kategoriden bu eserleri de incelemeyi ister misiniz?

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım